אני מרגישה קצת רגשות אשמה לכתוב את זה. אבל אם את כמוני, בשבועות הראשונים שלאחר הלידה את פשוט משוועת לעיסוי. אני זוכרת עד כמה רציתי שילטפו, ילושו וישחררו את השרירים שלי. אז החלטתי לשתף אותך בדרך בה תוכלי למצוא את הזמן, את השקט הנפשי ואת ההזדמנות לקפוץ לספא למסאג' מפנק.

הדרך הראשונה היא: כאשר חברים שואלים אותך, אחרי או לפני הלידה, "מה להביא לך" – השתמשי בדיוק במילים הבאות

"שובר למסאג' אחרי לידה, וקצת זמן של בייביסיטינג". אם התמזל מזלך והצלחת להשיג אחד מהם, ודאי כי המטפל או המטפלת בספא מנוסים בעיסוי אמהות טריות.

עיסוי הוא הרבה יותר מסתם פינוק. זוהי אחת הדרכים העתיקות ביותר לטיפול בעצמך. למגע עצמו יש מגוון יתרונות ריפוי. המסאג' לא מרגיע רק את הגוף, אלא גם את הנפש. הוא מסייע להזרמת הדם בגוף ומסייע למערכת הלימפה, המסייעת לגוף להשתחרר מרעלים ומחזקת את המערכת החיסונית. מסאג' גם משחרר אנדורפינים המסייעים לכאבים מתהליך הלידה להתפוגג. במיוחד באזורים המצולקים, לאחר שכל הפצעים התאחו. בימים הראשונים, אלה ללא שינה, המסאג' חשוב במיוחד משום שהוא מסייע לך להאט את הנשימה, דבר המכין את הגוף למצב של שינה.

מה אם אינך יכולה לקבל מסאג' מקצועי? נסי לגייס מי מהקרובים; אמא, החברה הטובה או הכי טוב – בן הזוג שלך. עיסוי הוא דרך מצוינת להחזיר את האינטימיות לקשר. כמו כל דבר, הכנה מראש יכולה לעשות את כל ההבדל.

בחרי זמן שבו אינך מוסחת. מומלץ להתקלח לפני המסאג' על מנת לחמם את השרירים, והזמן שלפני השינה הוא הטוב ביותר. תוכלי לבחור שמן בו תרצי שבן הזוג או החברה תשתמש, רצוי שמן בסיס מזין כמו שמן שקדים או שמן ארומתרפי בניחוח לבנדר או ורדים. הניחי את הגוף על משטח שטוח ויציב מעט, עם תמיכה לחזה, או שכבי על הצד – בחרי בתנוחה הנוחה עבורך בתקופה זו. הקפידי לשמור על הגוף מכוסה ומחומם, כאשר רק האזורים שעוברים את העיסוי חשופים.

הטכניקה הטובה ביותר היא סדרה של תנועות מעולות המשלבות את כפות הידיים והאמות. טכניקה זו טובה לכל חלק בגוף, ומאפשרת לך לבחור את עוצמת העיסוי הרצויה. לאחר שקיבלת מושג את העיסוי מרגיש, תוכלי לבקש להפעיל לחץ נוסף באזור בו השרירים תפוסים יותר.

זכרי כי מטרת העיסוי היא להרגיע ולהרדים אותך. אל תרגישי רגשות אשמה לבקש את העיסוי, משום שהעיסוי יכול לעזור הן לגוף והן לנשמה שלך – ועכשיו יש לך גם את ההוכחה המדעית אם צריך לשכנע מישהו.

Naana Orleans- Amissah http://www.huffingtonpost.co.uk/naana-orleansamissah/